ДВОДНЕВНА ЕКСКУРЗИЈА – ЂЕРДАП – ЛЕПЕНСКИ ВИР

24. и 25. мај 2022. Полазак групе у 07.00 сати испред школе. Путовање преко Параћина и Бољевца до Гамзиграда. Обилазак локалитета ”ФЕЛИКС РОМУЛИАНА“. Путовања до Неготина. Обилазак родне куће Стевана Стојановића- Мокрањца (музејска поставка везана за живот и дело композитора), хајдук Вељковог конака (етнографска поставка), Музеја Крајине (археолошка и етнографска поставка). Ручак у ресторану. Наставак путовања до Кладова. Смештај у хотелу Ђердап у Кладову. Вечера. Ноћење. 2.дан – Доручак. Напуштање хотела. Одлазак до ХЕ Ђердап. Разгледање постројења. Путовање до Доњег Милановца. Разгледање археолошког локалитета Лепенски вир. Путовање до Сребрног језера. Ручак у ресторану на Сребрном језеру. Слободно време на Сребрном језеру. Пре повратка посета Смедеревској тврђави. Повратак са успутном паузом. Долазак пред школу у вечерњим часовима.