Свети Сава 27. 1. 2023.

Прослава школске славе.
Општинско школско такмичење у одбојци 2022.

Завршено је Оштинско школско такмичење у одбојци за основце. Победници Општинског школског такмичења у " Одбојци " одржаног 06.12.2022 у " Спортској хали Деспотовац ", стекли су право учешћа на Окружном такмичењу. Девојчице: ОШ " Деспот Стефан Високи " Деспотовац - I место. ОШ " Стеван Немања " Стењевац - II место. Дечаци: ОШ " Стеван Немања " Стењевац - I место. ОШ " Деспот Стефан Високи " Деспотовац - II место. ОШ “ Вук Караџић “ Ресавица – III место. Честитамо свим ученицима и наставницима на постигнутим резултатима. Спортски поздрав!
Дечија недеља 2022.

05.10. 2022. Пријем код председника општине Представници наше школе били су ученици 8.разреда, који учествују у раду Ученичког парламента. Ученике је дочекао заменик председника општине Деспотовац. Након дружења у библиотеци, ученици су обишли и салу у којој се одржавају седнице скупштине града где су имали прилику да симулирају рад скупштине.
RAČUNARI DONACIJA

Стењевац, 12. септембар 2022. МАТЕМАТИЧКА гимназија из Београда донирала је пет рачунара ОШ "Стеван Немања" у Стењевцу код Деспотовца, јер се у њој школовала Наталија Пантић, која је апсолутни победник на државном такмичењу из математике у "А" категорији и која похађа други разред Математичке гимназије у Београду.
14.WKC Светско првенство у каратеу

Од 11. и 12.јуна 2022. у Београду, је одржано 14. WКC Светско првенство за кадете, јуниоре и сениоре и VKC Светски куп за децу. Том приликом наши ученици и такмичари карате клуба Ресавица, Кристијан и Давид Гојковић као чланови репрезентације Србије, постали су екипни прваци света. Томислав Јелић - тренер карате клуба Ресавица.
ДВОДНЕВНА ЕКСКУРЗИЈА – ЂЕРДАП – ЛЕПЕНСКИ ВИР

24. и 25. мај 2022. Полазак групе у 07.00 сати испред школе. Путовање преко Параћина и Бољевца до Гамзиграда. Обилазак локалитета ”ФЕЛИКС РОМУЛИАНА“. Путовања до Неготина. Обилазак родне куће Стевана Стојановића- Мокрањца (музејска поставка везана за живот и дело композитора), хајдук Вељковог конака (етнографска поставка), Музеја Крајине (археолошка и етнографска поставка). Ручак у ресторану. Наставак путовања до Кладова. Смештај у хотелу Ђердап у Кладову. Вечера. Ноћење. 2.дан – Доручак. Напуштање хотела. Одлазак до ХЕ Ђердап. Разгледање постројења. Путовање до Доњег Милановца. Разгледање археолошког локалитета Лепенски вир. Путовање до Сребрног језера. Ручак у ресторану на Сребрном језеру. Слободно време на Сребрном језеру. Пре повратка посета Смедеревској тврђави. Повратак са успутном паузом. Долазак пред школу у вечерњим часовима.
Etwinning пројекат: OUR HERITAGE, OUR TREASURE

Ученици шестог разреда учествовали су у Е-твининг пројекту: OUR HERITAGE, OUR TREASURE. Током рада на пројекту, сарађивали су са ученицима из Шпаније и Турске. Пројекат се заснивао на представљању своје и упознавању културе и традиције других народа.
Планетаријум

У нашој школи 1. марта 2022. године, одржан је Мобилни планетаријум Друштва астронома Србије. Наши ученици и наставници су имали прилике да чују предавање и виде у 3D пројекцији кретање планета и занимљивости из свемира.
Свети Сава 27. јануар 2022.

Обележавање Дана духовности - Свети Сава у Стењевцу и Сладаји
ИО Двориште - Рељеф нашег краја

Активности у ИО Двориште (1-3. разред) у склопу Једносменског обогаћеног рада: "Траговима прошлости" и "Рељеф нашег краја" - Новембар/ Децембар 2021.