Промена школског календара

Датум: 27. Mart 2020 08:53 Категорија: Дешавања

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

У складу са наведеним, планирана је промена календара за основне школе која се огледа у следећем:
- од 13. до 16. априла 2020. (понедељак-четвртак)...

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

У ситуацији ванредног стања и низа мера које се односе на контролу кретања грађана, када је јавни и међуградски превоз готово укинут, када су прекинути туристички, културни и спортски садржаји, дане предвиђене за пролећни распуст треба искористити за учење јер би прекидање похађања наставе на даљину било на штету ученика, који свакако морају да буду у кругу своје породице и са што мање друштвених контаката у кући и ван ње.
- од 13. до 16. априла 2020. (понедељак-четвртак) – настава на даљину према најављеном распореду часова и друге активности које школе планирају за ученике;
- од 17. до 20. априла 2020. (петак-понедељак) – пригодни едукативни садржаји у вези са празником и садржаји који су у функцији квалитетног коришћења слободног времена ученика;
- од 21. априла 2020. (уторак) – наставак похађања наставе на даљину.