Упис у 1. разред

Датум: 23. Mart 2022 12:25 Категорија: Дешавања

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА БУДУЋЕ ПРВАКЕ
И РОДИТЕЉЕ (23. март 2022.)

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе за школску 2022/2023. годину обавити у времену од 01. априла до 31. маја 2022. године.
Одредбом члана 18 Закона о основама  система образовања и васпитања ( „Сл. Гласник РС“ број 88/2017, 27/2018-др. закони, 10/2019, 6/2020 i 129/2021 у први разред уписује се  свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.
Уписују се у први разред сва деца рођена од 01.03. 2015. године и деца рођена до 29.02.2016.  године.
Дете које има од шест до шест и по година (превремени упис у школу)  уписује се у први разред након провере спремности за полазак у школу.
Школа је дужна да упише дете које има пребивалиште на подручју школе.
Школа може да упише и дете са подручја друге школе, на захтев родитеља, а у складу са просторним могућностима школе. Родитељ може да изабере основну школу у коју ће да упише дете, о чему подноси захтев изабраној школи.
Упис у први разред школске 2022/2023. године обављаће се електронским путем.
Родитељ или други законски заступник детета које се уписује у први разред основне школе за школску 2022/23. годину преко Портала еУправа (https://euprava.gov.rs)
Упис ученика у први разред, у складу са заказаним терминима, обавља се у периоду од 01. априла до 31. маја 2022. године. Педагог школе ће извршити тестирање ученика почев од 16. маја 2022.
Родитељи приликом уписа не подносе ниједан документ у прописном облику- подаци из МКР, евиденције пребивалишта, здравственог информационог система се прибављају по службеној дужности  електронским путем , као и податак  о похађању припремног предшколског програма посредством ЈОБ-а). Изузетно, ако је лекарски  преглед обављен код приватног лекара биће потребно да га родитељ донесе у школу.
Школа ће по службеној дужности прибавити потврде о обављеном обавезном предшколском програму.
Ради електронског уписа ученика, потребно је да родитељ има код себе личну карту и матични број детета.
Све додатне информације везане за упис ученика у први разред можете добити од особља школе на телефон 035 8633-031 сваким радним даном.
Све неопходне информације налазиће се на насловној страни сајта школе.
                                                                                              Сава Несторовић