5 Информатика

18. март 2020.

Наставна јединица: Увод у Скреч (Scratch)

Задатак: Пратите упутства у видео запису на YouТube-у

и креирајте свој налог на Скречу.

Покушајте да уредите и свој профил, који се налази у горњем десном углу, што ћете и видети на снимку.

Рок израде је 7дана (до следећег часа)

Уколико имате недоумице или питања, можете ме питати у математика вибер групи.

15. мај 2020.

Наставна јединица: Окружење програмског језика Скреч

Ово нам је последњи задатак и рок је до краја школске године, немојте да журите и урадите најбоље што можете. Ослобођени су ученици који су до сада испунили све задатке: Ђорђе и Саша.

Задатак:

Направи једну Анимацију у Скречу, по свом избору, или можеш узети идеју са видеа који се налази испод овог задатка, или потражи идеју на сајту Петља, следи овај линк https://petlja.org/biblioteka/r/lekcije/scratch3-praktikum/scratch3-interfejs

Још једном се подсетите како се праве анимације у скречу, видео испод:

Анимација може да траје и неколико секунди, а може бити и прича, битно је да схватите како се праве анимације, а није тешко, само испратите упутства, а они који су редовно пратили часове на тв-у, неће им бити тешко.

За сва питања mail rsdsanja1@open.telekom.rs и вибер група.

За оне који се не снађу,или немају рачунар, резервни задатак је да ми препричају две лекције по избору из свог уџбеника, у свесци, сликају и пошаљу.