Пројектна настава

Пројекат Merry Christmas,
2. разред, енглески језик, децембар 2022.

Пројекат
Halloween,
1.разред, енглески језик, октобар 2022.

ИО ДВОРИШТЕ
1-3. разред

Плетемо корпе и шешире од папира

Пројекат „Halloween“ 2021.

Радионица: „Цветни врт“

ПРОЈЕКАТ „IN THE PARK
Фебруар 2021.

Ученици трећег разреда су на часовима енглеског језика радили пројекат „IN THE PARK“. Циљ пројекта је усвајање вокабулара за предмете у парку, развијање комуникационих вештина и усвајање израза за вођење кратког дијалога у парку (тражење дозволе, давање информација о положају у простору, давање инструкција и тд.)

ИО СЛАДАЈА

Радионица: „Све, све али занат“

Радионица: „Медењаци“

Радионица: „Заштитимо животиње“

МШ СТЕЊЕВАЦ

Национални Паркови Србије

Радионица: „Медењаци“

Вредни Стењевчани

Радионица: „Пут око света“ - Ово је Србија

ПРОЈЕКАТ „Merry Christmas“
децембар 2020.

Ученици првог разреда су на часовима енглеског језика радили пројекат „Merry Christmas“. Циљ пројекта је упознати ученике са начином прослављања Божића у Великој Британији, упоредити са начином прослављања у нашој земљи и усвојити основне појмове везане за овај празник.

ПРОЈЕКАТ „
INTRODUCING PEOPLE“

новембар 2020.

Ученици трећег разреда су на часовима енглеског језика радили пројекат „INTRODUCING PEOPLE“. Циљ пројекта је упознати ученике са културним изразима за упознавање и представљање људи и оспособити их за вођење једног таквог дијалога. Ученици су правили луткице, гледали снимке реалних дијалога и играли игру улога.

ПРОЈЕКАТ „HALLOWEEN“
октобар/новембар 2020.

Ученици првог и другог разреда су на часовима енглеског језика радили пројекат „Halloween“. Циљ пројекта је упознати ученике са начином прослављања овог празника у свету и упоредити са сличним празником у нашој земљи, усвајање вокабулара везаног за овај празник, упознавање са другим културама и уважавање истих.

ИО СТРМОСТЕН

Вредни Стрмостенци

ИО ЈЕЗЕРО

Вредни Језерци

ИО ПАЊЕВАЦ

Вредни Пањевчани

Вредни кувари

ИО СЛАДАЈА - СЛОБОДНЕ АКТИВНОСТИ

ИО ДВОРИШТЕ - 2. и 3. разред

Вредни Двориштани

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Ученици првог разреда су у првом полугодишту из енглеског језика урадили три пројекта.

The Rainbow (дуга) је пројекат кроз који су ученици обрађивали боје и геометријске облике.

Merry Christmas (Срећан Божоћ) је пројекат у ком су се ученици упознавали са начином прослављања Божића у Енглеској и код нас, усвајали основни вокабулар о Божићу и правили божићне декорације.

The Farm ( фарма) је пројекат у  ком су ученици усвајали вокабулар о домаћим животињама и појединим појмовима на фарми.

Ученици другог разреда су из енглеског језика радили пројекат на тему Weather и упознали се са вокабуларом за временске прилике.

ИО Сладаја

Јесен у нашој школици

Тема:  Обилазимо баште, воћњаке, винограде

2-4. разред ИО Пањевац